Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Podsumowanie akcji „Kielce dla Syrii”

 

W środę, 31 października 2018, w Kieleckim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej „Kielce dla Syrii”.

Zebrano przeszło 154 tysiące złotych w ciągu czterech miesięcy prowadzenia kampanii społecznej „Kielce dla Syrii”. Starczy na pomoc dla ponad 1000 dzieci. Inicjatorem akcji był prezydent Wojciech Lubawski. Celem akcji było zebranie jak największej kwoty na zorganizowanie turnusów terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z Syrii - ofiar wojny oraz na ich potrzeby edukacyjne.

28 maja 2018 prezydent Kielc podpisał w ratuszu porozumienie o współpracy z papieskim stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Diecezją Kielecką oraz dwoma uczelniami w zakresie organizowania pomocy materialnej dla ofiar wojny w Syrii oraz propagowania idei pokoju w świecie i unikania przemocy. Biskup kielecki, prezydent Kielc oraz minister Beata Kempa parafowali wtedy także Apel o wsparcie Akcji do mieszkańców naszego miasta oraz przedstawicieli różnych środowisk. I apel ten spotkał się z dużym odzewem.

Środki finansowe, zbierane do 30 września podczas akcji „Kielce dla Syrii”, zostaną przeznaczone na zorganizowanie turnusów terapeutycznych m.in. w Libanie oraz turnusów wyciszenia, a także pomocy edukacyjnej dla ofiar wojny - syryjskich dzieci i młodzieży.

W prowadzenie zbiórek włączyły się kieleckie szkoły oraz wielu wolontariuszy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Pomagały miejskie jednostki, instytucje kultury i wydziały ratusza. Za to zaangażowanie dziękował wszystkim w dniu podsumowania akcji prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Zbierano datki do puszek i skarbon stacjonarnych, organizowano aukcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i sportowe.

W Syrii w ciągu ponad 7 lat wojny zginęło prawie 400 tys. ludzi, w tym ponad 20 tys. dzieci. Największymi ofiarami wojny są dzieci i to do nich trafi pomoc.

Patronat honorowy nad Akcją sprawowali: biskup Jan Piotrowski, minister Beata Kempa, oraz wojewoda świętokrzyski - Agata Wojtyszek. Ambasadorami kampanii byli: kieleckie pięcioraczki wraz z rodzicami Pauliną i Piotrem Szymkiewiczami, aktor - Mariusz Ostrowski oraz Sławomir Szmal - bramkarz PGE VIVE Kielce.

Zapoznaj się: