Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

„Calineczka” w ramach akcji „Kielce dla Syrii”

We wtorek, 11 września 2018 o godzinie 8:30, 11:00 oraz 13:30 w Kieleckim Centrum Kultury odbędą się pokazy spektaklu pt. „Calineczka”, przygotowanego przez nauczycieli i rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Kielcach.

Obejrzy je niemal 2 tysiące uczniów kieleckich szkół podstawowych. Dochód z przedstawienia zostanie w całości przekazany na cel „Akcji – pomoc dla dzieci z Syrii ofiary wojny”. Jest to kolejna odsłona akcji „Kielce dla Syrii”, która rozpoczęła się w maju bieżącego roku.


Akcja „Kielce dla Syrii” ma charakter charytatywny, a jej głównym celem jest zebranie środków finansowych na zorganizowanie kolonii oraz turnusów wyciszenia połączonych z programami terapeutycznymi, a także pomocy edukacyjnej dla syryjskich dzieci i młodzieży - ofiar wojny. W Syrii w ciągu ponad 7 lat wojny zginęło niemal 400 tys. ludzi, w tym ponad 20 tys. dzieci.

W ramach akcji organizowane są zbiórki pieniężne do puszek, skarbon stacjonarnych,  aukcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i sportowe na terenie Kielc. Im więcej środków zostanie zebranych, tym większej liczbie dzieci i młodzieży uda się pomóc.

Partnerami projektu są: papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Caritas Diecezji Kieleckiej oraz rektorzy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej.

Patronat honorowy nad Akcją objęli: JE Jan Piotrowski biskup ordynariusz diecezji kieleckiej, Beata Kempa, minister - członek Rady Ministrów, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski.

Ambasadorami Akcji zostali: Sławomir Szmal, kielecki sportowiec - bramkarz PGE VIVE Kielce, kieleckie pięcioraczki Natalia, Julia, Oliwia, Karolina i Maja wraz z rodzicami Państwem Pauliną i Piotrem Szymkiewiczami oraz Mariusz Ostrowski - kielczanin, znany i lubiany aktor filmowy i teatralny.

Kielce są trzecim miastem w Polsce, które prowadzi tego typu kampanię. W pomoc dla Syrii zaangażowały się ponadto Wrocław i  Lublin.

Akcja została zainicjowana przez Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego. Przypominamy o możliwości dokonywania wpłat na konta bankowe:
Pomoc Kościołowi w Potrzebie – BOŚ BP o/Warszawa 25 1540 1287 2216 7752 4806 0001
Caritas -  21 1050 1416 1000 0005 0011 5811                                       
z dopiskiem "Kielce dla Syrii"
oraz wysyłania sms-ów o treści RATUJE  na numer 72 405 (koszt 2,46 zł z VAT).

Więcej informacji: