Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

XVIII Paraspartakiada Osób Niepełnosprawnych

Stowarzyszenie TOWARZYSZENIE „N E U R O N” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału XVIII Paraspartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się 5 grudnia 2017 r. w Hali Sportowej „CENTRUM” ul. Aleja Róż 3 w Dąbrowie Górniczej (park Hallera).

 

O tym, że sport doskonale pomaga osobom niepełnosprawnym w pokonywaniu codziennych przeszkód, rozwija umiejętności społeczne nie trzeba już przekonywać. Przedmiotowa impreza jest tego dowodem, gdyż umożliwia osobom niepełnosprawnym wyrazić swoją radość, pogodę ducha i uzewnętrznić swoje umiejętności. W dzisiejszych czasach ważne jest dążenie do przełamywania barier, do doskonalenia się, do uświadamiania ludzi, że wystarczy tylko chcieć. Paraspartakiada zdaniem organizatora jest świętem promującym sport wśród i przy udziale osób niepełnosprawnych, pokazując jak poprzez sport można rywalizować, przełamywać bariery a tym samym uwrażliwić na rozwijanie zainteresowań sportowych.

 

Więcej informacji: