Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Zostań rodzicem zastępczym

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego zaprasza do udziału w 11. edycji akcji Wojewody Świętokrzyskiego pod nazwą „Potrzebuję rodziców od zaraz”, której celem jest pozyskanie kandydatów do prowadzenia zastępczych form wychowania rodzinnego (takich jak rodziny zastępcze), a także przekazanie informacji o możliwościach i sposobach prowadzenia tego typu opieki.


W ramach 11. edycji akcji „Potrzebuję rodziców od zaraz” zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału:

  • 1) W otwartej konferencji pod nazwą Zostań rodzicem zastępczym”, która odbędzie się 27 października 2017 r. o godz. 11:00, sala nr 12 - Okrąglak w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Zapoznaj się z: Program konferencji - pdf

  • 2) W imprezie sportowej pod nazwą IX Zawody Sportowe Rodzicielstwa Zastępczego organizowanej przez Fundację „Przystanek Dziecko”, w dniu 28 października 2017 r. o godz. 9:00 w Gimnazjum Jana Pawła II w Daleszycach ul. Sienkiewicza 11b.

  • 3) W imprezie artystycznej promującej akcję w dniu 4 listopada 2017 r. o godz. 14:00 na scenie Galerii Echo w Kielcach. Część artystyczna imprezy to występy muzyczno-taneczne wychowanków pieczy zastępczej, będące dobrą okazją do spotkania z przedstawicielami rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu całego województwa.


Udział w akcji „Potrzebuje rodziców od zaraz” pozwala pogłębić swoją wiedzę, zmieniać świadomość społeczną i promować rodzicielstwo zastępcze.