Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Europejskie Dni Pracodawców w Kielcach

Od poniedziałku, 13 listopada 2017 r., na starym kontynencie po raz drugi odbywają się Europejskie Dni Pracodawcy.

Tak jak w roku ubiegłym, zaangażował się w nie Miejski Urząd Pracy w Kielcach poprzez organizację konferencji pn. „Krajowy Fundusz Szkoleniowy jako odpowiedź na wyzwania rynku pracy”, która odbędzie się jutro, 16 listopada, w Targach Kielce oraz webinariów zaplanowanych na 21 i 24 listopada 2017 roku. Europejskie Dni Pracodawców potrwają do 24 listopada 2017 roku.

Udział w webinariach jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc. Chętni mogą się zapisywać za pośrednictwem strony internetowej MUP w Kielcach.


Więcej…

 

Widzisz - Reaguj - Zadzwoń

Ministerstwo Rodziny, Polityki i Pracy w związku z niskimi temperaturami przypomina o zwracaniu szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Osoby bezdomne, samotne, a także pod wpływem alkoholu są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.

Nie bądźmy obojętni, reagujmy jeśli zauważymy kogoś potrzebującego pomocy. Zawiadamiajmy odpowiednie służby. Może to być policja czy straż miejska. Możemy powiadomić pracowników socjalnych w najbliższym ośrodku pomocy społecznej. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.


Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się z wykazem placówek, zapewniających wsparcie osobom bezdomnym.


Więcej…

 

XVIII Paraspartakiada Osób Niepełnosprawnych

Stowarzyszenie TOWARZYSZENIE „N E U R O N” Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału XVIII Paraspartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się 5 grudnia 2017 r. w Hali Sportowej „CENTRUM” ul. Aleja Róż 3 w Dąbrowie Górniczej (park Hallera).

 

Więcej…