Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Taksówka dla seniora

Wizyta u lekarza, załatwienie sprawy w urzędzie – dla osób starszych to nierzadko nie lada problem. Od 1 października 2018 w Kielcach rusza program pilotażowy „Taksówka dla seniora”, dzięki któremu osoby samotne, które ukończyły 60 lat i mają trudności w samodzielnym poruszaniu się komunikacją miejską będą mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów.


Więcej…

 

Statuetki Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w pracy na rzecz potrzebujących

Statuetki przyznawane przez Prezydenta Miasta Kielce za osiągnięcia w pracy na rzecz potrzebujących już po raz szesnasty otrzymali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

 

Więcej…

 

100 lat polityki społecznej w Polsce - Konferencja „Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość”

19 września 2018 w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się konferencja pod nazwą 100-lecie polskiej polityki społecznej: „Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość”.

Z okazji jubileuszu 100-lecia polskiej polityki społecznej, w tym także dla uczczenia obchodów święta odzyskania niepodległości przez Polskę - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, we współpracy z partnerami społecznymi zorganizowało cykl wydarzeń, mających na celu ukazanie roli i rangi polityki społecznej, jako dziedziny aktywności państwa i jego instytucji.


Więcej…