Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

XI Kampania społeczna „Biała wstążka”

Prezydent Miasta Kielce i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach serdecznie zapraszają na uroczystą inaugurację XI Kampanii społecznej „Biała wstążka”, realizowanej pod hasłem: „Dziecko – kocham, lubię, szanuję, nie biję”, która odbędzie się 24 listopada 2017 roku w godz. 10:00 - 13:00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, ul. Wojewódzka 12 (główna sala koncertowa ZPSM). Rejestracja uczestników spotkania od godziny 9:30.


Zapoznaj się z:

Lp.

Nazwa pliku


1.


Program kampanii „Biała wstążka” 2017


 

Zaszczytne wyróżnienie dla Zespołu Profilaktyki Rodzinnej MOPR w Kielcach

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało Zespołowi Profilaktyki Rodzinnej, funkcjonującemu w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach nagrodę specjalną – „za działalność na rzecz rodzin z dziećmi – w kryzysie, w szczególności w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki społecznej, wsparcia w pokonywaniu trudności życiowych, a także interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom”.

W Dniu Pracownika Socjalnego, 21 listopada 2017 r., minister Elżbieta Rafalska i wiceminister Elżbieta Bojanowska wręczyły nagrody dla pracowników i instytucji realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej za nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej oraz tym, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania związane z likwidacją szkód po nawałnicach. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Więcej…

 

21 listopada 2017 - Dzień Pracownika Socjalnego

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

 

W tym szczególnym dniu, jakim jest Dzień Pracownika Socjalnego

wszystkim Pracownikom Socjalnym

składamy serdeczne życzenia

oraz wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej.

Niech praca na rzecz drugiego człowieka daje Wam jak najwięcej radości,

ludzkiej wdzięczności oraz pomyślności w życiu osobistym.

 

Dyrekcja
Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie
w Kielcach

 

Zapoznaj się z: