Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Od czwartku 13 lipca 2017 r. miasto Kielce przejmują HARCERZE!

Rozpoczyna się 44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Święto harcerzy potrwa do 23 lipca. Partnerem Festiwalu jest Miasto Kielce.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Przegląd festiwalowych wydarzeń tutaj: http://bit.ly/2tFquv1, a poniżej najważniejsze z nich:

  • Korowód festiwalowy (14 lipca)
  • Koncert „Świat folkloru” (14 lipca)
  • Koncert „Gospodarze – Gościom” (16 lipca)
  • Koncert Piosenki Harcerskiej (18 lipca)
  • Miasteczko Festiwalowe (16 - 23 lipca)
  • Największy Zespół Rockowy (20 lipca)


Więcej…

 

Praca na wakacje

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało poradnik dla młodzieży podejmującej pracę na wakacje „Praca na wakacje”. Z poradnika dowiedzieć się można na co zwracać uwagę podejmując pracę wakacyjną, jakie przysługują prawa młodocianym i gdzie szukać ewentualnej pomocy.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami poradnika „Praca na wakacje”.

Zapoznaj się:

„Praca na wakacje”. Poradnik dla młodzieży podejmującej pracę na wakacje, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, 2017

 

Zbadaj swoją skórę - bezpłatne badania dermatologiczne

Fundacja Neuca dla Zdrowia zaprasza mieszkańców Kielc do skorzystania z bezpłatnych badań dermatologicznych, które odbędą się 21 lipca 2017 roku na Osiedlu Barwinek, paw. 26 w godzinach 10:00 - 16:00.

Mobilny gabinet (tzw. dermobus) odwiedzi około 100 lokalizacji w całej Polsce. Badanie przeprowadzi wykwalifikowany personel. Pacjent po wykonanym badaniu otrzyma wydrukowany wynik (obraz podejrzanego znamienia wraz z określonymi parametrami).

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zachęca do wizyty w mobilnym gabinecie i zaprasza do zapoznania się ze szczegółami akcji „Zbadaj swoją skórę - bezpłatne badania dermatologiczne” prowadzonej przez Fundację Neuca dla Zdrowia.

 

Więcej…