Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem 2018

17 października 2018 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem.

W tym dniu dla wyrażenia sprzeciwu wobec biedy, wykluczenia społecznego i łamania praw człowieka organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w uroczystościach i w spotkaniu, które odbędzie się o godz. 12 przy Płycie Praw Człowieka znajdującej się w Kielcach przy ulicy Sienkiewicza (tuż przed wejściem do tunelu pod dworcem PKP).

Zapoznaj się:

Program obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem, Kielce 2018

 

Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Kielc w ramach projektu „E-kompetencje bez barier”

Grafika: http://e-kompetencje.wmzdz.pl/

Miasto Kielce, Miejski Urząd Pracy w Kielcach i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach w ramach projektu „E-kompetencje bez barier” zapraszają na bezpłatne szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych dla 264 mieszkańców miasta Kielce, którzy ukończyli 25 lat.

 

Więcej…

 

Świętokrzyskie Anioły Dobroci 2018

3 października 2018 w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach obył się już po raz 14 finał plebiscytu Świętokrzyski Anioł Dobroci.

Tego rocznym laureatem w kategorii zespołowej został Ośrodek Wsparcia Dziennego dla Osób Chorych na Alzheimera Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach przy al. Legionów 5, unikatowa w skali województwa i kraju placówka świadcząca profesjonalną pomoc dla osób z chorobą Alzheimera.
Ośrodek powstał w 2008 r. w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców naszego miasta, wspiera opiekunów i członków rodzin osób z chorobą Alzheimera, w całości finansowany jest ze środków budżetu miasta Kielce.

 

Więcej…