Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2. maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej.

Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na globie ziemskim. Święto flagi obchodzimy czynnie wyrażając nasz szacunek do symbolu narodowego. Flagi powiewają na naszych domach, blokach. Odbywają się różne uroczystości i artystyczne występy.

Pamiętajmy o wywieszeniu flagi.

Uroczystości Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 2 maja (godz. 12:00) na Rynku w Kielcach.

Więcej…

 

XVI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do korzystania z oferty profilaktycznej w ramach tegorocznych XVI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki „Rodzina w 100-lecie Niepodległości”.

 

Zapoznaj się z:

Lp.

Nazwa pliku


1.


Program XVI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki „Rodzina w 100-lecie Niepodległości”

Więcej informacji:

  • http://scpie.kielce.eu/swietokrzyskie-dni-profilaktyki-2017/
 

Dzień Dziecka z „Alicją w Krainie Czarów”

Z okazji Dnia Dziecka Kielce proponują podróż do zaczarowanego świata baśni oraz bujanie w obłokach nieba rozciągniętego nad największym polskim amfiteatrem.

W dniu 1 czerwca o godz. 18:30 nastąpi otwarcie bram Amfiteatru Kadzielnia dające początek nowatorskiemu przedsięwzięciu Kieleckiego Teatru Tańca, jakim jest zaprezentowanie fanom widowisk artystycznych największego formatu familijnego spektaklu tanecznego pt.: „Alicja w Krainie Czarów” na scenie outdoorowej.


Więcej…