Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Konferencja pn. „Choroby Alzhaimera a choroby współistniejące – opieka i pielęgnacja”

Kieleckie Stowarzyszenie Alzheimerowskie z okazji zbliżających się obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera zaprasza wszystkich zainteresowanych na VII Konferencję naukową pn. „Choroby Alzhaimera a choroby współistniejące – opieka i pielęgnacja”, która odbędzie się w sobotę 23 września br. o godzinie 10:00 na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UJK w Kielcach. Zapisy trwają do 15 września.

Spotkanie poprowadzą specjaliści, którzy na co dzień zajmują się problemami jakie towarzyszą chorobie. Uczestnicy dowiedzą się miedzi innymi, jakie są symptomy tego schorzenia oraz gdzie szukać pomocy w leczeniu.

 

Źródło informacji:

 

Wzory wniosków o świadczenia dla rodzin

 

Komunikat w sprawie nowych wzorów wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego - zmiany od 1 sierpnia 2017 r.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w związku z uchwaleniem w dniu 7 lipca 2017 r. przez Sejm ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin uprzejmie informuję, że od dnia 1 sierpnia 2017 r. wzory wniosków o świadczenie wychowawcze, świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz załączników do ww. wniosków, nie będą już określane w formie powszechnie obowiązujących wzorów zawartych w rozporządzeniach wykonawczych do odpowiednio ustaw: o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, o świadczeniach rodzinnych i o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami obowiązywania nowych wzorów wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego.


Więcej…

 

Bańkologia, czyli nie-warsztaty z Niemapą


Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, w najbliższą sobotę, 9 września zaprasza mniejszych i większych miłośników baniek mydlanych na bezpłatne nie-warsztaty.

W laboratorium „Generator Mocy” będzie można sporządzić miksturę bańkową według określonej receptury, zawierającą właściwe składniki i proporcje. Dorośli i dzieci poznają odpowiednią technikę i akcesoria służące do puszczania baniek. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. dlaczego bańki są kolorowe, czy mogą przybierać inny kształt niż okrągły, a także co zrobić, żeby dało się je odbijać. Dodatkową atrakcją będzie możliwość przetestowania działania wykonanego płynu do niepękających baniek oraz rozmaitych akcesoriów w Energetycznym Ogrodzie.

ECN na nie-warsztaty z NIEMAPĄ zaprasza 9 września o godz. 13:00 i 14:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 41 278 72 50. Liczba miejsc ograniczona.

 

Więcej informacji: