Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

XII Jarmark Świętokrzyski

Powiat Kielecki, Gmina Nowa Słupia i Gmina Bieliny, zapraszają na XII Jarmark Świętokrzyski, który odbędzie się 28 maja na Świętym Krzyżu, pod hasłem „Powiat kielecki pomostem do Europy”.

Jarmark rozpocznie się o godzinie 11:30 od Mszy świętej polowej na błoniach przy klasztorze. Około godziny 13:00, po zakończonej mszy rozpoczną się występy artystyczne kapel ludowych powiatu kieleckiego, zespołów artystycznych z partnerskich krajów-Węgier, Niemiec i Ukrainy. Nie zabraknie stoisk wystawienniczych z regionalnymi specjałami oraz prezentacjami gmin powiatu kieleckiego, gdzie będzie istniała możliwość zakupu produktów regionalnych i rękodzieła. Przewidzianych zostało także wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.


Więcej…

 

Zmiany stawek dodatku energetycznego

Dział ds. Dodatków Mieszkaniowych informuje, iż w dniu 13 kwietnia 2017 r. Minister Energii ogłosił w drodze obwieszczenia w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” wysokość dodatku energetycznego obowiązującą od dnia 1 maja 2017 r. do dnia 30 kwietnia 2018 r. (M.P. 2017 poz. 394), który wynosi:

  • 11,22 zł / miesięcznie dla gospodarstwa prowadzonego przez osobę samotną
  • 15,58 zł / miesięcznie dla gospodarstwa składającego się z 2 do 4 osób
  • 18,70 zł / miesięcznie dla gospodarstwa składającego się z co najmniej 5 osób

 

Więcej informacji:

 

Bezpłatne porady prawne

Grupa Doradcza Prawno-Medyczna zaprasza na bezpłatne porady prawne dla poszkodowanych rodzin, które odbędą się w piątek 2 czerwca 2017 r. w godzinach 17:00-19:00 w Hotelu Tęczowy Młyn w Kielcach przy ul. Zakładowej 4.