Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Złóż wniosek o 500+ drogą elektroniczną

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że składanie wniosków o wsparcie 500+ drogą elektroniczną jeszcze łatwiejsze. Do dotychczasowych banków, które umożliwiają swoim klientom zakładanie profilu zaufanego, dołączyły kolejne. Dzięki profilowi zaufanemu można złożyć wniosek o świadczenie 500+ i inne formy wsparcia bez wychodzenia z domu.

Od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenie wychowawcze z rządowego programu „Rodzina 500 plus”, a także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy. Jeden, wspólny termin, z początkiem którego można składać wnioski o te formy wsparcia, został wprowadzony z myślą o wygodzie rodzin.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami związanymi ze składaniem wniosku o 500+ drogą elektroniczną.

 

Więcej…

 

Złóż wniosek o 500+

Od 1 sierpnia 2017 roku trwa przyjmowanie wniosków o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku jeszcze w sierpniu gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia 500+ oraz brak konieczności oczekiwania na wyrównanie. Wymóg złożenia wniosku o 500+ na nowy okres świadczeniowy dotyczy rodzin korzystających z programu, jak i tych, które zamierzają dopiero do niego dołączyć. Im szybciej, tym lepiej.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami związanymi ze składaniem wniosku o 500+.


Więcej…

 

„60+Kultura” czyli weekend seniora z kulturą

Placówki kulturalne w całej Polsce zapraszają na weekend seniora z kulturą. W najbliższy weekend, 23 i 24 września 2017 r. osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach kampanii „60+Kultura”.

 

Więcej…