Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Lato w Mieście 2017

 

Wiele atrakcji czeka na dzieci i młodzież w ramach tegorocznej akcji „Lato w Mieście”. Urząd Miasta Kielce wraz z instytucjami kultury, szkołami, klubami osiedlowymi i stowarzyszeniami przygotował szereg ciekawych propozycji. W programie akcji są przewidziane między innymi: zajęcia plastyczne, wspólne czytanie książek, lekcje i warsztaty muzealne i taneczne, czy  spotkania w teatrze.

 

Więcej informacji:

 

Akcja „Bezpieczne Wakacje 2017”

Ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczne Wakacje”, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Wraz z końcem czerwca rozpocznie się okres ferii letnich, w czasie których dzieci i młodzież oraz dorośli będą korzystać z różnych form wypoczynku, między innymi będą spędzać czas na słońcu, w pobliżu akwenów wodnych, uczestniczyć w wycieczkach górskich i przejażdżkach rowerowych. Jednakże wakacje, oprócz szeregu pozytywnych wrażeń, stwarzają potencjalne niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia dzieci i młodzieży, w przypadku zbyt małej troski o formę i sposoby spędzania czasu wolnego.

Dostrzegając wagę problemu, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zwraca się z prośbą o zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu oraz o zapoznanie się z zasadami bezpiecznego wypoczynku.

Korzystając z okazji Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach życzy wszystkim udanych, bezpiecznych i spokojnych wakacji.


Więcej…

 

Telefony alarmowe/interwencyjne - letni wypoczynek

Wakacje, oprócz szeregu pozytywnych wrażeń, stwarzają potencjalne niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia dzieci i młodzieży, w przypadku zbyt małej troski o formę i sposoby spędzania czasu wolnego.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, dostrzegając wagę problemu, zwraca się z prośbą o zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu oraz o zapoznanie się z zasadami bezpiecznego wypoczynku.

W dniach od 26 czerwca do 31 sierpnia 2017 r. na terenie województwa świętokrzyskiego działał będzie telefon interwencyjny +48 512 172 140 dla uczestników wypoczynku, rodziców i nauczycieli, który daje możliwość zgłoszenia do Kuratorium Oświaty w Kielcach uwag i wniosków, w sytuacji stwierdzenia nieprawidłowości w organizacji form wypoczynku dla dzieci i młodzieży.


Więcej…