Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

„Dzień Seniora - Wyjdź z domu”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje „Dzień Seniora”. Akcja pod hasłem „Wyjdź z domu” odbędzie się 27 października 2017 r. w oddziałach ZUS na terenie całego kraju.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do udziału w spotkaniu oraz do zapoznania się z harmonogramem wydarzenia, które odbędzie się w Kielcach 26 października 2017 r. w godz. 10:00 - 13:00 w Klubie Seniora przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 75.

 

Więcej…

 

Kielecka Rada Seniorów

 

W naszym mieście ma powstać Kielecka Rada Seniorów. Będzie reprezentować mieszkańców tej grupy wiekowej, wspierać różne przedsięwzięcia do niej adresowane. Jej skład ma być piętnastoosobowy. Będzie powoływana na czteroletnią kadencję, przy czym działalność pierwszej Rady zakończy się wraz z upływem kadencji obecnej Rady Miasta. Ogłoszony przez prezydenta Kielc nabór kandydatów rozpoczyna się 20 października i potrwa do 30 listopada 2017 r.

Formularze, które trzeba wypełnić, dostępne są na stronie:

 

Więcej…

 

Zostań rodzicem zastępczym

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego zaprasza do udziału w 11. edycji akcji Wojewody Świętokrzyskiego pod nazwą „Potrzebuję rodziców od zaraz”, której celem jest pozyskanie kandydatów do prowadzenia zastępczych form wychowania rodzinnego (takich jak rodziny zastępcze), a także przekazanie informacji o możliwościach i sposobach prowadzenia tego typu opieki.


Więcej…