Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

„Calineczka” w ramach akcji „Kielce dla Syrii”

We wtorek, 11 września 2018 o godzinie 8:30, 11:00 oraz 13:30 w Kieleckim Centrum Kultury odbędą się pokazy spektaklu pt. „Calineczka”, przygotowanego przez nauczycieli i rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Kielcach.

Obejrzy je niemal 2 tysiące uczniów kieleckich szkół podstawowych. Dochód z przedstawienia zostanie w całości przekazany na cel „Akcji – pomoc dla dzieci z Syrii ofiary wojny”. Jest to kolejna odsłona akcji „Kielce dla Syrii”, która rozpoczęła się w maju bieżącego roku.


Więcej…

 

Ogólnopolska Karta Seniora

Ponad 5 tysięcy Kart Seniora zostało już wydanych kielczanom, którzy ukończyli 60. rok życia. Do posiadania Karty Seniora uprawnionych jest 60 tysięcy mieszkańców Kielc.

Karta umożliwia korzystanie ze zniżek w różnych punktach, instytucjach i ośrodkach zdrowia. Miejsc takich jest już ponad 1400, a z każdym dniem ta liczba rośnie. Chodzi o to, aby korzystało z niej jak najwięcej seniorów, a także przybywało punktów, w których karta jest honorowana. Obecnie do programu Karty Seniora w Kielcach przystąpiło ponad 30 firm i 11 instytucji miejskich honorujących uprawnienia.

Wszelkie informacje dotyczące Karty Seniora można znaleźć na stronie internetowej www.seniorzy-kielce.eu oraz uzyskać w kieleckich Klubach Seniora.

 

Więcej…

 

„Kubuś” wspiera akcję „Kielce dla Syrii”

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” włącza się w akcję „Kielce dla Syrii”, który już 2 września zaprasza na pierwszą premierę nowego sezonu, czyli spektakl „Mały Tygrys Pietrek”.

Wolontariusze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach serdecznie zapraszają mieszkańców Kielc na spektakl i do wzięcia udziału ww. akcji oraz wsparcia syryjskich dzieci, ofiar wojny.

Więcej informacji:

 

Więcej…