Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Bezpłatne szkolenie spawalnicze

Placówka Kształcenia Ustawicznego w Kielcach prowadzi nabór na darmowe szkolenia z zakresu spawania metodą MIG 131,  MAG 135, TIG 141. Absolwenci szkoleń spawalniczych po zdanym egzaminie kwalifikacyjnym (teoretycznym i praktycznym) otrzymają uprawnienia unijne obejmujące:

  • Książkę Spawacza lub wpis do już posiadanej książki,
  • Świadectwo Egzaminu Kwalifikacyjnego Spawacza w wersji polskiej  i dodatkowo na życzenie w wersji angielskiej na okres 3 lat.

Kursy te objęte są merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.

Kursanci otrzymają stypendium szkoleniowe na kursie. Ponadto będą mieli zagwarantowany 3-miesięczny płatny staż.

 

Więcej informacji:

 

Wakacyjna akademia geologii i przyrody

Centrum Geoedukacji w Kielcach, już po raz piąty zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęcia geologicznych i botanicznych pn. „Wakacyjna Akademia Geologii i Przyrody”. Zespół Centrum Geoedukacji i Ogrodu Botanicznego przygotował wiele atrakcji, między innymi: warsztaty szlifowania biżuterii, lekcje botaniki, techniki wykonywania preparatów mikroskopowych, eksperymenty geologiczne, zajęcia terenowe oraz warsztaty paleo-plastyczne.

Tegoroczna edycja letnich warsztatów edukacyjnych odbywać się będzie pod dwoma hasłami: Wakacyjnej Akademii Geologii i Wakacyjnej Akademii Przyrody. Warsztaty geologiczne realizowane będą w każdą wakacyjną środę, natomiast zajęcia przyrodnicze, w piątki.

Ilość miejsc ograniczona, dlatego Centrum Geoedukacji prosi o wcześniejszą rezerwację zajęć. Zgłoszenia chętnych w Centrum Geoedukacji, przy ul. Daleszyckiej 21 w Kielcach, pod nr tel. 41 36 76 800.

 

Więcej informacji:

 

II Krajowa Konferencja Otwartego Dialogu

 

W dniach 22–24 czerwca 2017 roku w Trzebnicy odbyła II Krajowa Konferencja Otwartego Dialogu zatytułowana „Pięć lat Otwartego Dialogu w Polsce – co osiągnęliśmy, dokąd zmierzamy?”.

Kielce na konferencji reprezentowała kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli, w tym rodzice chorych dzieci na schizofrenię, współmałżonkowie, lekarz psychiatra, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, w tym: psycholog, konsultant, pracownik socjalny oraz pracownicy Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego „Azyl”.

Więcej…