Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej

Narodowy Fundusz Zdrowia Świętokrzyski Oddział Wojewódzki w Kielcach informuje, że od 1 października 2017 r., w związku z wejściem w życie ustawy o Podstawowym Zabezpieczeniu Szpitalnym (tzw. sieć szpitali), nastąpi zmiana placówek udzielających świadczeń nocnej i świątecznej opieki medycznej.


Więcej…

 

Czym będzie sieć szpitali?

Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że od 1 października 2017 roku zacznie funkcjonować sieć szpitali.

Sieć, czyli system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) usprawni - poprzez wprowadzenie koordynacji świadczeń udzielanych w szpitalach i przychodniach specjalistycznych - organizację całego procesu leczenia. Najprościej rzecz ujmując: chory, który zostaje wypisany z oddziału szpitalnego nie będzie już szukał specjalisty na własną rękę, ale będzie kontynuował leczenie i rehabilitację w  przyszpitalnych poradniach. Będzie więc miał zapewnioną kompleksową opiekę, także w przypadku wystąpienia powikłań.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami związanymi z funkcjonowaniem sieci szpitali.

 

Więcej…

 

Projekt „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia”

Inauguracja kampanii „Kobiety kobietom”, pierwszej odsłony projektu „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia” odbędzie się we wtorek, 26 września 2017 r. o godz. 15:00 w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach.

Projekt, realizowany przez Stowarzyszenie PROREW skierowany jest do pań w wieku 25-59 lat, mieszkanek Kielc i Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, które będą miały możliwość wykonania badania cytologicznego wraz z bezpłatnym transportem do miejsca badania. Spotkania edukacyjne mające charakter prozdrowotny skierowane będą również do mężczyzn.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami projektu „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia”.


Więcej…