Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Nabór do „Lato w teatrze” 2017

 

Ruszył nabór zgłoszeń do programu grantowego „Lato w teatrze”, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Program finansowany jest z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” wraz z Muzeum Narodowym w Kielcach zapraszają dzieci oraz młodzież w wieku od 8-15 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych w ramach ogólnopolskiego programu „Lato w teatrze”. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie od 26 czerwca do 11 lipca 2017 r., natomiast zgłoszenia do programu „Lato w teatrze” można składać w dniach 1-9 czerwca.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami programu „Lato w teatrze”.


Więcej…

 

Telefon Zaufania - Uzależnienia behawioralne

 

Ministerstwo Zdrowia  promuje telefon dla osób uzależnionych behawioralnie (hazard, zakupy, praca, seks, nowe technologie, kompulsywne objadanie się). Dzwoniąc pod telefon +48 801 889 880 można uzyskać informacje na temat uzależnień behawioralnych, poradę i wsparcie.

Uzależnienia behawioralne stanowią duży problem zdrowia publicznego w dzisiejszych czasach, badania pokazują, że np. 1/4 młodych mężczyzn jest zagrożona uzależnieniem od gier na pieniądze, a 1/3 młodych kobiet jest zagrożona uzależnieniem od zakupów. Kiedy jeden z członków rodziny zaczyna wykazywać objawy uzależnienia zaczynają się kłótnie, często pojawia się przemoc, relacje rodzinne ulegają pogorszeniu lub rodzina rozpada się. Dlatego staramy się informować ludzi, czym są uzależnienia behawioralne oraz gdzie mogą uzyskać pomoc.

 

1 czerwca - Międzynarodowy Dzień Dziecka

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach z okazji Dnia Dziecka życzy wszystkim dzieciom radosnego i szczęśliwego dzieciństwa. Wszystkiego najlepszego!