Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Bezpłatne porady Rzecznika Praw Obywatelskich

Infolinia Obywatelska Rzecznika Praw Obywatelskich działa pod bezpłatnym numerem 800 676 676. Osoby z całej Polski mogą połączyć się z telefonów stacjonarnych i komórkowych należących do wszystkich sieci i uzyskać podstawowe informacje o prawach człowieka i kompetencjach RPO, jak również dowiedzieć się wszystkiego o prawie antydyskryminacyjnym. Telefon obsługują doświadczeni prawnicy - pracownicy Wydziału Przyjęć Interesantów Biura RPO.

Infolinia Obywatelska RPO czynna jest:

  • poniedziałek godz. 10:00 - 17:00
  • wtorek - piątek godz. 9:00 - 15:00

W Kielcach działający Punkt Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego pełni dyżury w każdy ostatni czwartek miesiąca w godzinach 11:00 - 15:00, I piętro, pok. 112, gdzie można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich.

W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca, czyli już jutro.

 

Więcej informacji:

 

Instytut Dizajnu zaprasza na projekcję filmu

Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na projekcję filmu „Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców” Izy Rutkowskiej. Spotkanie rozpocznie się 29 czerwca 2017 r. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Instytutu Dizajnu w Kielcach.

Po filmie odbędzie się dyskusja dotycząca strategii rewitalizacji w Kielcach i lokalnych doświadczeń związanych ze społeczną partycypacją. Projekcja filmu zainspirowała uczestników warsztatów kaligraficznych do wykorzystania swoich umiejętności w tworzeniu wielkoformatowej kaligrafii w przestrzeni miasta. Dzień przed kielecką premierą filmu zostanie wykonany napis na podwórzu przy ulicy Wesołej 36.

 

Więcej informacji:

 

Targi Pracy na kieleckim Rynku

Miejski Urząd Pracy w Kielcach zaprasza poszukujących zatrudnienia do udziału w Targach Pracy, które odbędą się na kieleckim Rynku w dniu 28 czerwca 2017 roku w godzinach 12:00 - 14:00. Weźmie w nich udział 20 wystawców, którzy przedstawią oferty na ponad tysiąc miejsc pracy. Będzie można również skorzystać z porad doradców zawodowych i skonsultować się ze specjalistą z zakresu prawa pracy.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zachęca do udziału Targach Pracy.


Więcej…