Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

100 lat polityki społecznej w Polsce - Konferencja „Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość”

19 września 2018 w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się konferencja pod nazwą 100-lecie polskiej polityki społecznej: „Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość”.

Z okazji jubileuszu 100-lecia polskiej polityki społecznej, w tym także dla uczczenia obchodów święta odzyskania niepodległości przez Polskę - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, we współpracy z partnerami społecznymi zorganizowało cykl wydarzeń, mających na celu ukazanie roli i rangi polityki społecznej, jako dziedziny aktywności państwa i jego instytucji.


Więcej…

 

Informator dla rodzin

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się z „Informatorem dla rodzin”, w którym między innymi:

  • Programy wsparcia na rzecz rodziny realizowane w Kielcach
  • Wsparcie z zakresu zdrowia dziecka oraz świadczenia związane z narodzinami dziecka
  • Wsparcie w zakresie rozwoju zainteresowań i organizacji czasu wolnego
  • Problemy w relacjach rodzinnych
  • Adopcja dziecka i rodzicielstwo zastępcze

Więcej informacji:

Informator dla rodzin, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, Kielce 2018

 

Otwarcie Klubu Seniora w Kielccach przy ul. Krzemionkowej 1

19 września 2018 przy ul. Krzemionkowej 1 w Kielcach otwarty został Klubu Seniora. Powstał w ramach rządowego programu „Senior +”.

Miasto na ten cel przeznaczyło 107 tysięcy złotych, a dotacja państwa przekazana przez wojewodę świętokrzyskiego, to 150 tysięcy złotych. W placówce prowadzone będą warsztaty i spotkania. Seniorzy będą mogli także uczestniczyć w organizowanych wycieczkach, kursach językowych, szkoleniach komputerowych, czy wyjścia do kina lub teatru.

Więcej…