Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Piknik historyczny „Szlakiem Jana III Sobieskiego”

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne zaprasza na piknik historyczny „Szlakiem Jana III Sobieskiego”, który odbędzie się 11 czerwca 2017 r. w Podzamczu.

Głównym elementem wydarzenia będzie widowisko historyczne „Pod Wiedeń”. W programie także pokaz musztry, pokazy konne husarii, gry i zabawy plebejskie oraz wiele innych atrakcji. Podczas pokazu zostaną zaprezentowane możliwości koni bojowych w XVII wieku, zarówno na polu walki jak i dla rozrywki, popisy sprawności rycerskich, takich jak władanie białą bronią, w tym kopia, strzelanie z łuku, najazdy na saracen.

Najmłodsi uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach i zabawach, chodzić na szczudłach, jak to niegdyś czynili młodzi rycerze czy też giermkowie, a także przyjrzeć się żonglerce chorągwiami i pokazom kuglarskim.

 

Czytaj więcej:


Sprawdź, co się dzieje w regionie! Kalendarium imprez na weekend!

 

„Jawor u źródeł kultury” 2017

 

Polskie Radio Kielce oraz Muzeum Wsi Kieleckiej zapraszają na wielki festiwal muzyki ludowej „Jawor u źródeł kultury” w najbliższą niedzielę, 11 czerwca 2017 r. w godz. 13:00-17:00 do Parku Etnograficznego w Tokarni.

Wystąpią: Agata Sałata z kapelą Bielińską, Stefan Wyczyński z kapelą, Adam Kocerba, Zespół Pieśni i Tańca Małogoszcz oraz Genowefa Pigwa (godz. 14:30). Podczas uroczystej gali nagrodzimy zwycięzców konkursu „Jawor u źródeł kultury”.

Organizatorzy zapraszają na degustację potraw regionalnych, dawne gry i zabawy oraz wypiek podpłomyków i wyrób masła w Kalinie Małej.

 

Festyn „Bliżej natury – Bliżej siebie”

Liga Ochrony Przyrody w Kielcach oraz Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach zapraszają 10 czerwca 2017 r. na festyn „Bliżej natury – Bliżej siebie” z ogromną ilością pomysłów na przyrodniczą aktywność dla dzieci i dorosłych.