Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Konkurs „Laur Wolontariatu” 2017

Wolontariat przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach w partnerstwie z Regionalnym Centrum Wolontariatu i Diecezjalnym Centrum Wolontariatu ogłaszają XII edycję konkursu dla najaktywniejszych wolontariuszy - „Laur Wolontariatu”.

Gala wolontariatu odbędzie się w hotelu Best Western Grand Hotel Kielce przy ul. Sienkiewicza 78, Kielce, Grand Meeting Center, wejście od ul.Panoramicznej podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu Laur Wolontariatu. Jak co roku konkurs jest organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza ustanowionego w 1986 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

W związku z tym, jeżeli znasz osoby, które jako wolontariusze wspomagały osoby potrzebujące, organizacje oraz instytucje lub przyczyniały się dobroczynnie do rozwoju naszego regionu, to masz okazję do publicznego podziękowania im za ofiarowaną pomoc.


Więcej…

 

XI Kampania społeczna „Biała wstążka”

Prezydent Miasta Kielce i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach serdecznie zapraszają na uroczystą inaugurację XI Kampanii społecznej „Biała wstążka”, realizowanej pod hasłem: „Dziecko – kocham, lubię, szanuję, nie biję”, która odbędzie się 24 listopada 2017 roku w godz. 10:00 - 13:00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, ul. Wojewódzka 12 (główna sala koncertowa ZPSM). Rejestracja uczestników spotkania od godziny 9:30.


Zapoznaj się z:

Lp.

Nazwa pliku


1.


Program kampanii „Biała wstążka” 2017


 

Zaszczytne wyróżnienie dla Zespołu Profilaktyki Rodzinnej MOPR w Kielcach

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało Zespołowi Profilaktyki Rodzinnej, funkcjonującemu w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach nagrodę specjalną – „za działalność na rzecz rodzin z dziećmi – w kryzysie, w szczególności w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki społecznej, wsparcia w pokonywaniu trudności życiowych, a także interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom”.

W Dniu Pracownika Socjalnego, 21 listopada 2017 r., minister Elżbieta Rafalska i wiceminister Elżbieta Bojanowska wręczyły nagrody dla pracowników i instytucji realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej za nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej oraz tym, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania związane z likwidacją szkód po nawałnicach. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Więcej…