Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Wsparcie kobiet w ciąży i rodzin „Za Życiem”

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach w związku z realizacją programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za Życiem” wprowadza nowe zadania dla asystentów rodziny.

Zgodnie z ustawą o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za Życiem”, kobiety w ciąży, zwłaszcza z powikłaniami, kobiety, których dzieci nie przeżyły ciąży lub porodu, kobiety wychowujące niepełnosprawne dziecko oraz członkowie ich rodzin mają prawo do skorzystania z pomocy i wsparcia asystenta rodziny.

Asystent rodziny pomaga w zapewnieniu poradnictwa w zakresie: przezwyciężania trudności w pielęgnacji i wychowaniu dziecka, wsparcia psychologicznego, pomocy prawnej, w szczególności w zakresie praw rodzicielskich i uprawnień pracowniczych, dostępu do rehabilitacji społecznej i zawodowej, świadczeń opieki zdrowotnej, a także wsparcia finansowego, w tym jednorazowego świadczenia w wysokości 4 000 zł.


Więcej…

 

25. Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”

Jak co roku w połowie czerwca w Kielcach odbywa się wielkie święto teatru - Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę”, jedyny taki w Polsce.

W dniach 11-17 czerwca widzowie Teatru im. Stefana Żeromskiego będą mogli za darmo obejrzeć spektakle, które miały swą premierę w mijającym sezonie teatralnym 2016/2017, a na koniec wybiorą najlepszych ich zdaniem aktorów oraz spektakl.

Czytaj więcej:
 

Nowe zasady w programie „Rodzina 500+”

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wprowadza nowe zasady w programie „Rodzina 500+”, dotyczą one między innymi:

  • zwiększenia liczby miejsc opieki dla dzieci do lat 3,
  • umożliwienia rodzicom łączenia ról zawodowych z życiem rodzinnym,
  • cyfryzacji i poszerzenia kręgu adresatów Karty Dużej Rodziny

– takie rozwiązania przewiduje przyjęty właśnie przez rząd projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin.


Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się z nowymi zasadami w programie „Rodzina 500+”.


Więcej…