Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Pogotowie kleszczowe w Kielcach

Sezon na kleszcze właśnie się rozpoczął. Wiele z nich jest nosicielami boreliozy – choroby, której konsekwencje mogą być dramatyczne. W poniedziałek, 3 lipca, w Świętokrzyskim Centrum Medycznym Artmedik przy ulicy Robotniczej w Kielcach rozpoczęło działalność Pogotowie Kleszczowe, w którym pacjenci będą mogli bezpłatnie usunąć kleszcza ze swojego ciała. Im szybciej kleszcz zostanie usunięty z naszego ciała, tym mniejsze zagrożenie zachorowania. Pamiętajcie, nigdy nie usuwajcie ich w wyżej wymieniony sposób (grafika).

 

Więcej informacji:

 

Bezpieczne wakacje

Wybierasz się na wakacje? Zaplanuj urlop tak, aby nie przytrafiły Ci się nieprzewidziane sytuacje. Ministerstwo Sportu i Turystyki zachęca wszystkich wybierających się na wczasy do skorzystania z kilku przydatnych stron internetowych i zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi między innymi: bezpieczeństwa w poszczególnych krajach świata, legalności działania biura podróży, numerów telefonów przydatnych w razie sytuacji zagrożenia zdrowia.


Więcej…

 

Z Kartą Dużej Rodziny taniej na wakacjach

Wakacje, to czas odpoczynku i rekreacji. Duża rodzina, to spore wydatki związane z organizacją czasu wolnego. Zastanawiasz się jak wypoczywać dobrze, bezpiecznie i tanio. Sprawdź, jak z Kartą Dużej Rodziny można zaoszczędzić. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpowiada między innymi:

  • Jak obniżyć koszty dojazdu do wybranej miejscowości? 
  • Jak skorzystać ze zniżek na zakwaterowanie?

Do programu Karta Dużej Rodziny dołączają nowe firmy i instytucje. Aby w pełni wykorzystywać możliwości, jakie daje Karta Dużej Rodziny, należy na bieżąco sprawdzać listę partnerów handlowych na stronie https://rodzina.gov.pl. Dzięki temu z wyprzedzeniem można planować aktywny wypoczynek.

 

Więcej informacji: