Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Legitymacja osoby niepełnosprawnej a korzystanie z ulg i uprawnień

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zawarło umowę z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. obejmującą produkcję blankietów legitymacji dokumentujących niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności oraz ich personalizację i dystrybucję.

Wydawanie legitymacji według nowych wzorów, w tym dla osób, które uzyskały orzeczenie potwierdzające niepełnosprawność po 1 września 2017 r. rozpocznie się w możliwie najszybszym terminie, po przeprowadzeniu wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia prawidłowej realizacji tego zadania.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami wydawania legitymacji osoby niepełnosprawnej i korzystania z ulg i uprawnień.

 

Więcej…

 

Kampania „Pracuję legalnie”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Państwową Inspekcją Pracy prowadzą kampanię informacyjno-edukacyjną „Pracuję legalnie”. Propagują wśród pracodawców i pracowników zatrudnianie zgodnie z prawem. Informują też o konsekwencjach pracy w „szarej strefie”.


Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami kampanii „Pracuję legalnie”.


Więcej…

 

„Dzień Seniora - Wyjdź z domu”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje „Dzień Seniora”. Akcja pod hasłem „Wyjdź z domu” odbędzie się 27 października 2017 r. w oddziałach ZUS na terenie całego kraju.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do udziału w spotkaniu oraz do zapoznania się z harmonogramem wydarzenia, które odbędzie się w Kielcach 26 października 2017 r. w godz. 10:00 - 13:00 w Klubie Seniora przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 75.

 

Więcej…