Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

14 czerwca - Światowy Dzień Krwiodawcy

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zaprasza:

 

13 czerwca - Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

13 czerwca 2017 r. obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. W tym roku odbywa się już XIV edycja tej akcji.

Przyłącz się do nas, działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. Uwalniaj książki, dziel się z innymi radością czytania. To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach zapraszają do udziału w akcji „Z bookcrossingiem przez miasto". Dziś, w autobusie linii nr 13 od godziny 11:00 podróżuje regał pełen atrakcyjnych książek – każdy z podróżujących może wybrać lekturę dla siebie.

Na pasażerów czeka ponad 200 pozycji między innymi: książki Małgorzaty Kalicińskej, Jodi Picoult, Bernharda Jaumanna, Josepha Conrada, Witolda Gombrowicza, Moniki Szwai, Michaela Crichtona, Marii Kuncewiczowej, Toma McCarthy'ego, Marii Dąbrowskiej, Toma Clancy'ego. Czytelnicy mogą też przynieść książki, którymi chcą się podzielić z innymi.

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Uwalniamy książki, dając im nowe życie!

 

Mistrzostwa Europy UEFA EURO U 21 Kielce 2017

 

Już w najbliższy piątek 16 czerwca 2017 r. w Kielcach rozpoczną się Mistrzostwa Europy UEFA EURO U 21 w piłce nożnej. To ważne wydarzenie sportowe otworzy mecz Szwecja - Anglia.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń.

 

Więcej…