Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

 

Chcesz zasięgnąć rady prawnej? Dowiedzieć się jakie prawa przysługują osobie pokrzywdzonej przestępstwem? Skorzystać z pomocy specjalistów? W dniach od 20 do 26 lutego 2017 r. obchodzony jest już po raz 16. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

 

W ramach akcji Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza osoby zainteresowane do korzystania z bezpłatnych profesjonalnych porad certyfikowanych specjalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, terapeutów rodzinnych, mediatorów rodzinnych.

 

Więcej…

 

„Aktywny Samorząd” w 2017 roku

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do składania wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” w 2017 roku refundowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Wnioski będą przyjmowane od dnia 27 lutego 2017 r.

 

Tłumaczenie na język migowy

 

Więcej…

 

Więcej Polaków

Grafika: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

W Polsce według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2016 roku urodziło się 385 tys. dzieci. Jest to o 16 tys. więcej niż 2015 roku, w którym urodziło się 369,3 tys. dzieci.