Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Podsumowanie akcji „Kielce dla Syrii”

 

W środę, 31 października 2018, w Kieleckim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej „Kielce dla Syrii”.

Zebrano przeszło 154 tysiące złotych w ciągu czterech miesięcy prowadzenia kampanii społecznej „Kielce dla Syrii”. Starczy na pomoc dla ponad 1000 dzieci. Inicjatorem akcji był prezydent Wojciech Lubawski. Celem akcji było zebranie jak największej kwoty na zorganizowanie turnusów terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z Syrii - ofiar wojny oraz na ich potrzeby edukacyjne.

Więcej…

 

Międzynarodowy Dzień Mediacji 2018

W dniach 15-19 października 2018 w Sądzie Okręgowym w Kielcach i Sądach Rejonowych w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Kielcach, będzie obchodzony „Tydzień Mediacji” oraz „Międzynarodowy Dzień Mediacji”, przypadający na dzień 18 października 2018 roku.

W związku z powyższym, w poszczególnych dniach tygodnia w budynku Sądu Okręgowego w Kielcach przy ul. Sienkiewicza 5 oraz w Sądach Rejonowych okręgu kieleckiego dyżury będą pełnili: mediatorzy, koordynatorzy ds. mediacji z okręgu Sądu Okręgowego w Kielcach.

Zapoznaj się:

 

 

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem 2018

17 października 2018 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem.

W tym dniu dla wyrażenia sprzeciwu wobec biedy, wykluczenia społecznego i łamania praw człowieka organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w uroczystościach i w spotkaniu, które odbędzie się o godz. 12 przy Płycie Praw Człowieka znajdującej się w Kielcach przy ulicy Sienkiewicza (tuż przed wejściem do tunelu pod dworcem PKP).

Zapoznaj się:

Program obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem, Kielce 2018