Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Konkurs „Świętokrzyscy Burzyciele Barier”

 

Miejski  Ośrodek  Pomocy  Rodzinie w Kielcach informuje, że Oddział Świętokrzyski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach po raz kolejny organizuje Konkurs „Świętokrzyscy Burzyciele Barier”, którego celem jest m.in. zmiana postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych, promowanie i nagradzanie działań związanych z likwidacją barier architektonicznych.

W bieżącym roku przewidziane zostały trzy kategorie konkursowe:

  1. „Łatwy dostęp”,
  2. „Skuteczna komunikacja”,
  3. „Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych”.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatów do Konkursu na formularzu, będącym załącznikiem do Regulaminu Konkursu w terminie do 16 listopada 2018 r.

Zapoznaj się:

Lp.

Nazwa pliku

1.

Regulamin Konkursu „Świętokrzyscy Burzyciele Barier”

2.

Regulamin Konkursu „Świętokrzyscy Burzyciele Barier”
 

Podsumowanie akcji „Kielce dla Syrii”

 

W środę, 31 października 2018, w Kieleckim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej „Kielce dla Syrii”.

Zebrano przeszło 154 tysiące złotych w ciągu czterech miesięcy prowadzenia kampanii społecznej „Kielce dla Syrii”. Starczy na pomoc dla ponad 1000 dzieci. Inicjatorem akcji był prezydent Wojciech Lubawski. Celem akcji było zebranie jak największej kwoty na zorganizowanie turnusów terapeutycznych dla dzieci i młodzieży z Syrii - ofiar wojny oraz na ich potrzeby edukacyjne.

Więcej…

 

Międzynarodowy Dzień Mediacji 2018

W dniach 15-19 października 2018 w Sądzie Okręgowym w Kielcach i Sądach Rejonowych w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Kielcach, będzie obchodzony „Tydzień Mediacji” oraz „Międzynarodowy Dzień Mediacji”, przypadający na dzień 18 października 2018 roku.

W związku z powyższym, w poszczególnych dniach tygodnia w budynku Sądu Okręgowego w Kielcach przy ul. Sienkiewicza 5 oraz w Sądach Rejonowych okręgu kieleckiego dyżury będą pełnili: mediatorzy, koordynatorzy ds. mediacji z okręgu Sądu Okręgowego w Kielcach.

Zapoznaj się: