Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Otwarcie Klubu Seniora w Kielccach przy ul. Krzemionkowej 1

19 września 2018 przy ul. Krzemionkowej 1 w Kielcach otwarty został Klubu Seniora. Powstał w ramach rządowego programu „Senior +”.

Miasto na ten cel przeznaczyło 107 tysięcy złotych, a dotacja państwa przekazana przez wojewodę świętokrzyskiego, to 150 tysięcy złotych. W placówce prowadzone będą warsztaty i spotkania. Seniorzy będą mogli także uczestniczyć w organizowanych wycieczkach, kursach językowych, szkoleniach komputerowych, czy wyjścia do kina lub teatru.

Więcej…

 

Nowa siedziba Warsztatu Terapii Zajęciowej

17 września 2018 odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Krzemionkowej 1 w Kielcach.

Warsztat Terapii Zajęciowej powstał w 1993 roku jako pierwszy w Kielcach, a drugi w województwie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2, ul. Kryształowa 6.

Od stycznia 2008 roku WTZ jest prowadzony przez Dom Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Kielcach. Obecnie dzięki przychylności oraz wsparciu Prezydenta Miasta Kielce i Rady Miasta Kielce warsztat otrzymał nową siedzibę przy ul. Krzemionkowej 1 w budynku Szkoły Podstawowej Nr 31.

Więcej…

 

Rekrutacja młodzieży do OHP 2018/2019

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach zaprasza młodzież, która chce zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz uzupełnić wykształcenie.


Więcej…