Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Bezpieczny i Aktywny Senior

Ministerstwo Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej rozpoczęło kampanię informacyjną pn. „Bezpieczny i Aktywny Senior”.

 

Celem głównym kampanii jest pobudzenie świadomości społecznej na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz aktywnością osób starszych.
Założeniem kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior" jest uwidocznienie społeczeństwu możliwości zapewnienia bezpieczeństwa seniorom oraz aktywizacji osób starszych, a co za tym idzie ograniczenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, ochronę interesów konsumentów (seniorów) oraz promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia wśród seniorów.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się z założeniami kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior”.


Więcej…

 

Widzisz - reaguj - zadzwoń

 

Ministerstwo Rodziny, Polityki i Pracy w związku z niskimi temperaturami przypomina o zwracaniu szczególnej uwagi na osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Osoby bezdomne, samotne, a także pod wpływem alkoholu są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu.


Nie bądźmy obojętni, reagujmy jeśli zauważymy kogoś potrzebującego pomocy. Zawiadamiajmy odpowiednie służby. Może to być policja czy straż miejska. Możemy powiadomić pracowników socjalnych w najbliższym ośrodku pomocy społecznej. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.


Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się z wykazem placówek, zapewniających wsparcie osobom bezdomnym.

 

Więcej…

 

Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2017 roku

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, w imieniu Gminy Kielce, informuje o możliwości przystąpienia do programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się z Realizacja „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w 2017 roku


Więcej…