Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Ruszył konkurs „Senior+”

Grafika: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

Ruszyła edycja 2017 otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło w tym roku na jego realizację 30 mln zł.

 

Do kogo jest skierowany Program? Jakie wsparcie można otrzymać? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na stronie:

Zgłaszanie ofert do 13 marca 2017 r.

 

Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

 

Chcesz zasięgnąć rady prawnej? Dowiedzieć się jakie prawa przysługują osobie pokrzywdzonej przestępstwem? Skorzystać z pomocy specjalistów? W dniach od 20 do 26 lutego 2017 r. obchodzony jest już po raz 16. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

 

W ramach akcji Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza osoby zainteresowane do korzystania z bezpłatnych profesjonalnych porad certyfikowanych specjalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, terapeutów rodzinnych, mediatorów rodzinnych.

 

Więcej…

 

„Aktywny Samorząd” w 2017 roku

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do składania wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” w 2017 roku refundowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Wnioski będą przyjmowane od dnia 27 lutego 2017 r.

 

Tłumaczenie na język migowy

 

Więcej…