Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Laur Wolontariatu 2016

zdjęcie: Radio Kielce

Mamy wspaniałą wiadomość: Ola Magala, wolontariuszka MOPR Wolontariat Kielce i Fundacji ''Dr Clown'' Oddział Kielce została uhonorowana Laurem Wolontariatu 2016 podczas XI Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu, która odbyła się 5 grudnia 2016 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Statuetka nadawana jest przez Regionalne Centrum Wolontariatu i Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Olu, serdecznie gratulujemy!
Gratulujemy Laureatom!

Aleksandra Magala, jest studentką czwartego roku Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 2014 r. zaangażowana jest w wolontariat stały na rzecz osób starszych i akcyjny w Wolontariacie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. Nagrodzona przez MOPR Kielce tytułem "Wolontariusz Roku 2015". Współpracuje z Fundacją Dr Clown, wspiera potrzebujących dobrym słowem, uśmiechem i życzliwością. Mówi o sobie: "Lubię sprawiać ludziom radość. Bardzo mnie cieszy to, że ktoś dzięki mnie się uśmiecha. Gdy pierwszy raz spróbowałam wolontariatu od razu wiedziałam, że dla tej pracy mogę zrezygnować z jakichś innych swoich zainteresowań. Wolontariat stał się moją pasją".

Więcej informacji:
Laury Wolontariatu rozdane
"Laury Wolontariatu" wręczone
Święto wolontariatu w szkole muzycznej. Nagrodzono najaktywniejszych [DUŻE ZDJĘCIA]
W Kielcach podczas XI Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu nagrodzono wyjątkowych ludzi
Najaktywniejsi wolontariusze 2016 roku nagrodzeni

 

Życzenia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, to święto obchodzone corocznie 5 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 40/212 z 17 grudnia 1985 roku.

To doskonała okazja, by docenić wolontariuszy za ich trud, czas, poświęcone umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz wspieranie organizacji pożytku publicznego. Jest to święto wszystkich tych, którzy bezinteresownie czynią dobro. Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami.

W Polsce o wolontariacie można mówić od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy to w 1993 roku powstało pierwsze Centrum Wolontariatu w Warszawie. Stworzono wtedy definicję wolontariatu, która brzmi: „wolontariat to bezpłatne, świadome i bezinteresowne działanie na rzecz innych, wykraczające poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie” (źródło: Centrum Wolontariatu w Warszawie).

Grafikę wykonał: Sebastian Rachwalski

 

X JUBILEUSZOWA KAMPANIA SPOŁECZNA „Białej wstążki”

 

24 listopada 2016 roku rusza w Kielcach X Jubileuszowa Kampania społeczna "Białej wstążki".
Mottem przewodnim akcji są słowa: "Kocham, lubię, szanuję, nie biję", a biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

Konferencja inauguracyjna tegoroczne przedsięwzięcie pt. "Od 10 lat razem przeciwko przemocy" odbędzie się 24 listopada 2016 roku o godz. 10:00 w siedzibie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, ul. Wojewódzka 12.

W programie kampanii w tym roku znalazły się m.in.: spotkania edukacyjne z rodzicami, program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie, zajęcia psychoedukacyjne z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie dla młodzieży, warsztaty dla przedstawicieli podmiotów realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie, szkolny konkurs literacki i plastyczny pn.: "Nie krzywdź a nie będziesz krzywdzony", warsztaty profilaktyczne nt. "Procedura Niebieskie Karty" - formy i sposoby udzielania pomocy w sytuacji przemocy w rodzinie", konferencja pn.: "Poczuj w sobie moc do zmiany". W tym roku Kampania "Biała wstążka" potrwa od 25 listopada do 10 grudnia.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

Program konferencji_Biała Wstążka