Serdecznie witamy na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi formami naszej działalności świadczonymi na rzecz osób potrzebujących. Tu znajdziecie Państwo wszelkie informacje, wskazówki i porady.

 

Hurra! ART! po raz trzeci

 

Jeśli już teraz szukacie pomysłów na wakacje, warto pamiętać o odbywającym się w sierpniu w Kielcach III Wakacyjnym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”w Kielcach gorąco zachęca do udziału w festiwalu, który odbywać się będzie przez trzy weekendy sierpnia 2017 r. (tj. 12-13.08, 19-20.08, 26-27.08), oferując najciekawsze spektakle i inicjatywy artystyczne z całej Polski. To propozycje idealne dla tych, którzy sierpniowe weekendy będą spędzać w mieście, ale też dla goszczących w regionie turystów.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami programu III Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!


Więcej…

 

Wzory wniosków o świadczenia dla rodzin

 

Komunikat w sprawie nowych wzorów wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego - zmiany od 1 sierpnia 2017 r.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w związku z uchwaleniem w dniu 7 lipca 2017 r. przez Sejm ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin uprzejmie informuję, że od dnia 1 sierpnia 2017 r. wzory wniosków o świadczenie wychowawcze, świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz załączników do ww. wniosków, nie będą już określane w formie powszechnie obowiązujących wzorów zawartych w rozporządzeniach wykonawczych do odpowiednio ustaw: o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, o świadczeniach rodzinnych i o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach zaprasza do zapoznania się ze szczegółami obowiązywania nowych wzorów wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego.


Więcej…

 

Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Od czwartku 13 lipca 2017 r. miasto Kielce przejmują HARCERZE!

Rozpoczyna się 44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Święto harcerzy potrwa do 23 lipca. Partnerem Festiwalu jest Miasto Kielce.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

Przegląd festiwalowych wydarzeń tutaj: http://bit.ly/2tFquv1, a poniżej najważniejsze z nich:

  • Korowód festiwalowy (14 lipca)
  • Koncert „Świat folkloru” (14 lipca)
  • Koncert „Gospodarze – Gościom” (16 lipca)
  • Koncert Piosenki Harcerskiej (18 lipca)
  • Miasteczko Festiwalowe (16 - 23 lipca)
  • Największy Zespół Rockowy (20 lipca)


Więcej…